Itsepuolustus- ja kamppailulajit – yli 350m2 harjoittelutilaa – koulutetut ohjaajat – kaikki lajit samalla hinnalla – peruskurssit kaksi kertaa vuodessa

Nyrkkeily

Hanne Lauslehto (os. Mäkinen) mm. nyrkkeilyn MM3

Akseli Saurama mm. Suomen mestari

Anton Poropudas mm. nyrkkeilyn Suomen mestari

Jukka Saarinen mm. nyrkkeilyn Suomen mestari

Jenna Puurunen mm. nyrkkeilyn EM2

Kilpanyrkkeilijät ja kilpapotkunyrkkeilijät harjoittelevat yhteisessä kilpailuihin tähtäävien ryhmässä. Molempien lajien kilpailijoiden otteluharjoitteet palvelevat mainiosti kaikkia ryhmän jäseniä.

Kilpanyrkkeilijöille laaditaan oma kilpailu- ja harjoitusohjelmansa kevät- ja syyskaudelle. Kilpanyrkkeilyn harjoitusryhmässä harjoittelee D-, C-, B-, A- nuoria sekä yleisen sarjan mies- ja naisnyrkkeilijöitä. Kilparyhmään otetaan pääsääntöisesti uusia alle 17- vuotiaita seuramme sisältä.

Lisätietoja voi tiedustella kilparyhmän valmentajilta tai info@kehakarhut.fi tai p. +358400 428018

Nyrkkeilijät tarvitsevat seuraavat harjoitusvarusteet, jotta harjoittelu on turvallista ja tehokasta:

  • Nyrkkeilyhanskat
  • Nyrkkeilykypärä
  • Käsisiteet
  • Sisäjalkineet, mieluimmin paini- tai nyrkkeilytossut

Seuramme nettisivujen varustekaupasta myydään laadukkaita TOPTEN harjoitus- ja kilpavarusteita.

Nyrkkeilyn arvokilpailuiden mitalistimme

Nyrkkeily Hanne Lauslehto MM 3
Nyrkkeily Jenna Puurunen, nuorten EM 3

Lisäksi urheilijamme ovat voitaneet lukuisia Suomen mestaruus kilpailuiden mitaleita sekä muutaman Pohjoismaiden mestaruus kilpailuiden mitalin.

 

 

 

Juha Saurama
Potkunyrkkeily
nyrkkeily

 

Jukka Saarinen potkunyrkkeily ja nyrkkeily

 

Sanna Laine potkunyrkkeily ja nyrkkeily

 

Petri Surakka
Potkunyrkkeily ja nyrkkeily

 

Hannu Häyrinen
Brazilian jiu-jitsu

Potkunyrkkeily 

mm. Brazilian jiu-jitsun

Hanne Lauslehto mm. potkunyrkkeilyn Maailman mestari

Seuramme panostaa erittäin paljon niihin, jotka haluavat / sitoutuvat harjoitteluun kilpailumielessä.

Järvenpään kehäkarhujen kilpaurheilijat ovat voittaneet useita EM- ja MM- mitaleita lajin arvokilpailuissa. 

Kilpapotkunyrkkeilyllä on oma harjoitusryhmä (edustusryhmä, jossa on harjoittelevat myös kilpanyrkkeilijät), jota valmentavat Juha Saurama, Jukka Saarinen, Petri Surakka ja Sanna Laine. Lisätietoja saa kilparyhmän valmentajilta.

  

Akseli Saurama mm. potkunyrkkeilyn MM2, EM3

Jenna Puurunen mm. potkunyrkkeilyn MM3, EM2

Aku-Pekka Saurama mm. potkunyrkkeilyn Pohjoismaiden mestari

Jukka Saarinen mm. potkunyrkkeilyn  Euroopan- ja Maailman mestari

Potkunyrkkeilyn arvokilpailumitalistimme:

Potkunyrkkeily Hanne Lauslehto MM1, EM1
Potkunyrkkeily Jukka Saarinen MM1, EM1
Potkunyrkkeily Erika Rinne MM1
Potkunyrkkeily Anton Poropudas MM1
Potkunyrkkeily Akseli Saurama MM2, EM3
Potkunyrkkeily Jenna Puurunen MM3, EM2
Potkunyrkkeily Anne Vuorinen MM2
Potkunyrkkeily Juha Saurama EM2
Potkunyrkkeily Antti Rintanen EM3

Anton Poropudas mm. potkunyrkkeilyn Maailman mestari

Lisäksi urheilijamme ovat voittaneet lukuisia Suomen mestaruus kilpailuiden mitaleita, Pohjoismaiden mestaruus kilpailuiden mitaleita, Maailman- ja Eurooppa Cup mitaleita

 

 Antti Rintanen mm. potkunyrkkeilyn EM3

Erika Rinne mm. potkunyrkkeilyn Maailman mestari

 

Juha Saurama mm. potkunyrkkeilyn EM2

KILPARYHMÄN VALMENTAJAT

Juha Saurama, Jukka Saarinen, Sanna Laine, Petri Surakka, Pekka Kärkkäinen

Brazilian jiu-jitsu ja lukkopaini

Brazilian jiu-jitsussa kilpailaan Suomessa sekä ulkomailla. Kilpailijat harjoittelevat Hannu Häyrisen valmennuksessa. Kilpailijat harjoittelevat yhdessä yleisryhmän kanssa.

Brazilian jiu-jitsun arvokisamitalistimme:

Brazilian jiu-jitsu Matti Wellström EM2

Lisäksi urheilijamme ovat voittaneet useita Suomen mestaruus kilpailuiden mitaleita.

Hannu Häyrinen mm. Brazilian jiu-jitsun SM3

MMA

MMA ottelijamme ovat voittaneet useita kansallisia- sekä kansainvälisiä kilpailuita mm. Suomen mestaruus kilpailuissa. Tällä hetkellä seurassa ei ole ohjattua MM toimintaa.

Juha Saurama mm. Shootfighting Yhdysvaltojen mestarin ensimmäinen haastaja

 

Kilpaurheilijoiden tuloksia

Tulokset vuodelta 2018

BJJ: BJJ Juvenile and Senior Finnish Open 3.11.2018, Riihimäki

-100,5kg miehet värivöiset neljännesfinaali

Juha Timberg, Järvenpään Kehäkarhut vs. Kari Sipiläinen, Gracie Barra Kouvola, triangeli ajassa 2:31

-100,5kg miehet värivöiset semifinaali

Mikko Hakala, Action Sport Center vs. Juha Timberg, Järvenpään Kehäkarhut, americana ajassa 3:04

Juhalle pronssia!

 

 

BJJ: GB Gym BJJ Tournament 19 20.10.2018, Helsinki

-64kg miehet valkovöiset semifinaali

Markus Perko, Helsingin Ju-jutsuklubi vs. Valtteri Puolakanaho, Järvenpään Kehäkarhut, nilkkalukko ajassa 1:58

 

 

BJJ: Eden Open 29.9.2018, Nokia

-64kg miehet valkovöiset neljännesfinaali

Juho Ihalainen, Heracles vs. Valtteri Puolakanaho, Järvenpään Kehäkarhut, triangeli ajassa 1:02

Avoin miehet valkovöiset 1. kierros

Flokart Blaku, MMA Team 300 vs. Valtteri Puolakanaho, Järvenpään Kehäkarhut, käsilukko ajassa 1:17

-64kg naiset valkovöiset neljännesfinaali

Minta Mäkinen, Nokian Kamppailu-Urheilijat vs. Riina Stén, Järvenpään Kehäkarhut, 5-0

 

 

BJJ: BJJ Summer Fight 14.7.2018, Hanko

-64kg miehet valkovöiset 1. kierros

Sakari Vanhanen, Lahden Gentai vs. Valtteri Puolakanaho, Järvenpään Kehäkarhut, käsilukko ajassa 4:17

-88,3kg miehet valkovöiset puolivälierä

Harri Eho, Järvenpään Kehäkarhut vs. Jani Koskinen, Salon zanshinkan ry, tuomaripäätös

-88,3kg miehet valkovöiset semifinaali

Erik Lagerroos, Hilti Raasepori vs. Harri Eho, Järvenpään Kehäkarhut, 5-0

-88,3kg miehet valkovöiset pronssiottelu

Roni Kangaskorte, Lahden Gentai vs. Harri Eho, Järvenpään Kehäkarhut, nilkkalukko

-64kg naiset valkovöiset neljännesfinaali

Julia Nokelainen, Finnfighters Gym vs. Mari Kesti, Järvenpään Kehäkarhut, 15-0

-64kg naiset valkovöiset neljännesfinaali

Minta Mäkinen, Nokian Kamppailu-Urheilijat vs. Riina Stén, Järvenpään Kehäkarhut, 2-0

 

 

BJJ: Lahti BJJ Open 5.5.2018, Lahti

-88,3kg miehet valkovöiset 1. kierros

Jori Immonen, Järvenpään Kehäkarhut vs. Matti Ahonen, Kombat Klubi Kouvola, kuristus ajassa 2:03

-88,3kg miehet valkovöiset puolivälierä

Jori Immonen, Järvenpään Kehäkarhut vs. Roni Kangaskorte, Lahden Gentai, pistevoitto 4-3

-88,3kg miehet valkovöiset välierä

Joona Ruuhonen, Tampereen Jujutsukoulu vs. Jori Immonen, Järvenpään Kehäkarhut, pistevoitto 3-0

Jorille pronssia!

 

 

Nyrkkeily: suomenmestaruuskilpailut 13.-15.4.2018, Pori

-57kg välierä

Erika Rinne, Järvenpään Kehäkarhut, vs. Jenni Karjalainen HeTa, 5-0

-57kg loppuottelu

Marjut Lausti, TTN, vss Erika Rinne, Järvenpään Kehäkarhut, 5-0

 

 

Potkunyrkkeily: Irish World Cup 1.-4.3.2018, Dublin

Nyrkkeily: Ruskis 18.3.2018, Helsinki

A-60kg

Anton Poropudas, Järvenpään Kehäkarhut, vs. Karim Karudov, HeTa, 2-1

A-64kg

Ali Saijjad, Järvenpään Kehäkarhut, vs. Urho Ruokoski, MiNy, 3-0

 

 

Potkunyrkkeily: Irish World Cup 1.-4.3.2018, Dublin

-71kg FC 1.Kierros

Akseli Saurama, Järvenpään Kehäkarhut, vs. Barry O’Toole, IRL, Walk Over

-71kg FC Välierä

Akseli Saurama, Järvenpään Kehäkarhut, vs. Patrik Strome, NOR, 3-0

-71kg FC loppuottelu

Akseli Saurama, Järvenpään Kehäkarhut, vs. Shane Smyth, IRL, 3-0

Akseli Sauramalle kultaa!

-60kg FC loppuottelu

Camilla Strom, NOR, vs. Erika Rinne, Järvenpään Kehäkarhut, 2-1

 

 

Nyrkkeily: Ruskis 18.2.2018, Helsinki

A-60kg

Anton Poropudas, Järvenpään Kehäkarhut, vs. Jesse Pihkola, LaKa, 2-1

-71kg

Akseli Saurama, Järvenpään Kehäkarhut, vs. Ari Nevalainen, HBC, 3-0

-60kg

Helge Åberg, RCG, vs. Erika Rinne, Järvenpään Kehäkarhut, 2-1

 

 

Potkunyrkkeily: Kroatia Open 9.-11.2.2018, Karlovac

Kick light -79 kg 1.kierros

Rintanen Antti, Järvenpään Kehäkarhut, vs. Ghilardi Edoardo, ITA, 3-0

Kick light -79 kg välierä

Rintanen Antti, Järvenpään Kehäkarhut, vs. Szmolek Emanuel, HUN, 2-1

Kick light -79 kg loppuottelu

Rintanen Antti, Järvenpään Kehäkarhut, vs. Zoltan Balint, HUN, 3-0

Light contact -84 kg 1. kierros

Rintanen Antti, Järvenpään Kehäkarhut, vs. Sobota Borut, SLO, 3-0

Light contact -84 kg välierä

Rintanen Antti, Järvenpään Kehäkarhut, vs. Simon Hihaly, HUN, walk over

Light contact -84 kg loppuottelu

Rintanen Antti, Järvenpään Kehäkarhut, vs. Janosi Mate, HUN, 3-0

Light contact -79 kg 1. kierros

Szmolek Emanuel, HUN, vs. Järvenpään Kehäkarhut, JäKK, 2-1

 

 

Nyrkkeily: Junioreiden TUL-turnaus 10.-11.2.2018, Turku

TB-63kg välierä

Eveliina Taimi, TVS, vs. Heta Vieltojärvi, Järvenpään Kehäkarhut, 3-0

A-60kg välierä

Anton Poropudas, Järvenpään Kehäkarhut, vs. Josef Vasquez Aziz, SWE, 3-0

A-60kg loppuottelu

Jesse Pihkola, LaKa, vs. Anton Poropudas, Järvenpään Kehäkarhut, kesk. 2. erä (nenäverenvuoto)

Tulokset vuodelta 2016

Potkunyrkkeily: Venäjän nuorten mestaruus kilpailuiden karsinta-turnaus 7.-11.12.2016, Pietari Venäjä

-57kg FC 1. kierros

Guzij Vladisav, Donjest kickboxing (RUS) vs. Anton Poropudas, Järvenpään Kehäkarhut (FIN), 3-0

-71kg FC välierä A-lohko

Akseli Saurama, Järvenpään Kehäkarhut (FIN) vs. Viktor Boljakov, Pskov kickboxing (RUS), 2-1

-71kg FC loppuottelu A-lohko

Akseli Saurama, Järvenpään Kehäkarhut (FIN) vs. Zahar Napolvsij, St.Petersburg kickboxing (RUS), 3-0

 

 

Potkunyrkkeily: Euroopan mestaruus kilpailut 19.–27.11.2016, Loutraki Kreikka

-60kg FC 1. kierros

Randall Tennese GBR vs. Jenna Puurunen JäKK/FIN, 3-0

-52kg FC välierä

Hanne Lauslehto JäKK/FIN vs. Alkayis Funda TUR, 3-0

-52kg FC loppuottelu

Hanne Lauslehto JäKK vs. Irina Parakhina RUS, 3-0

Van

Hanne Lauslehto voitti Euroopan mestaruuden!

 

 

BJJ: Suomen mestaruus kilpailut 26.–27.11.2016, Vantaa

-70kg valkovöiset miehet 2.kierros

Sakari Tokola, Järvenpään Kehäkarhut vs. Miika Lohtander, Polar Jiu Jitsu Team, Hylkäys (DQ)

-70kg valkovöiset miehet 3.kierros

Toni Luhtalampi, Combat Academy of Finland vs. Sakari Tokola, Järvenpään Kehäkarhut, 7-0

-82.3kg sinivöiset miehet

Emin Neziri, BJJ Center vs. Samuli Lappeteläinen, Järvenpään Kehäkarhut, Käsilukko ajassa 4:50

-88.3kg sinivöiset miehet

Eetu Simola, Järvenpään Kehäkarhut vs. Juhani Nordman, Helsingin Paini-Miehet, käsilukko ajassa 2:02

-88.3kg sinivöiset miehet

Kennet Mattsson, GB Gym vs. Eetu Simola, Järvenpään Kehäkarhut, käsilukko ajassa 1:30

 

 

Nyrkkeily: 19.11.2016, Tampere

-69kg

Akseli Saurama JäKK vs Matti Kauhanen TaNy, keskeytys 1. erä

-75kg

Jon Niittymäki JäKK vs Ari Nevalainen HBC, 2-1

 

 

Nyrkkeily: Ruskeasuon palloiluhalli 6.11.2016, Helsinki

C- tytöt (13-14 vuotiaat) 54kg

Lia Pukkila VN (Viipurin Nyrkkeilijät) vs Heta Vieltojärvi JäKK (Järvenpään Kehäkarhut), 3-0

B- tytöt (15-16 –vuotiaat) 57kg

Sandra Kapp JäKK vs Anastasia Gruzdinskaja STB (Stadi Boxing), 3-0

N-64kg

Annukka Volotinen Savate Club Helsinki vs Jenna Puurunen JäKK, 2-1

B-pojat 57kg

Anton Poropudas JäKK vs Pauli Jalovaara LaKa (Lahden Kaleva), 3-0

-69kg

Akseli Saurama JäKK vs Niro Tuominen Savate Club, kesk. 2. erä

 

 

Nyrkkeily: Ruskiksen skabat 2.10.2016, Helsinki

Y75kg

Jon Niittymäki JäKK – Vitalijs Smolakovs HTN, 2-1

 

 

Potkunyrkkeily: Scandinavian Open 1.10.2016, Oslo Norja

-63,5kg JFC (15-16 vuotiaat) loppuottelu

Anton Poropudas JäKK vs Kristian Smedhaugen NOR, 3-0

-55kg LC (13-15 vuotiaat) 1. kierros

Heta Vieltojärvi JäKK vs Sofie Gresslen NOR, 3-0

-55kg LC (13-15 vuotiaat) 1. kierros

Sandra Kapp JäKK vs Lisa Koessler AUT, luov.

-55kg LC (13-15 vuotiaat) välierä

Sandra Kapp JäKK vs Runa Sorkness NOR, 3-0

-55kg LC (13-15 vuotiaat) välierä

Heta Vieltojärvi JäKK vs Margharita Edvardsen NOR, 3-0

-55kg LC (13-15 vuotiaat) loppuottelu

Heta Vieltojärvi JäKK vs Sandra Kapp JäKK, 2-1

-71kg KL välierä

Joni Yläoutinen JäKK vs Timmy Bergkvist NOR, 3-0

-71kg KL loppuottelu

Jean Tuffer NOR vs Joni Yläoutinen JäKK, loukkaantuminen 2. erässä

-79kg KL loppuottelu

Antti Rintanen JäKK vs Zaergy Hama NOR, 3-0

-79kg LC 1. kierros

Antti Rintanen JäKK vs Tommy Anderssen NOR, ylivoimainen pistevoitto 2. erässä

-79kg LC välierä

Antti Rintanen JäKK vs Lasse Haralden NOR, ylivoimainen pistevoitto 2. erässä

-79kg LC loppuottelu

Antti Rintanen JäKK vs Stian Stormi NOR, ylivoimainen pistevoitto 2. erässä

-79kg PF välierä

Antti Rintanen JäKK vs Lasse Haralden NOR, ylivoimainen pistevoitto 1. erässä

-79kg PF loppuottelu

Antti Rintanen JäKK vs Arslan Sazear AUT, 16-12

 

 

Potkunyrkkeily: Best of Best 1 pro Gala 17.9.2016, Rooma Italia

-52kg FC pro 3×2 min

Hanne Lauslehto JäKK vs Flavia Gaspertini ITA, 3-0

-60kg FC pro 3×2 min

Jenna Puurunen JäKK vs Stefania Spano ITA, 3-0

 

 

Potkunyrkkeily: nuorten MM-kilpailut 27.8-3.9.2016, Dublin Irlanti

-71kg FC 1. kierros

Akseli Saurama JäKK vs Egor Murzin RUS, 3-0

-71kg FC välieräottelu

Akseli Saurama JäKK vs Paulo Branco POR, 3-0

-71kg FC loppuottelu

Peter Carr IRL vs Akseli Saurama JäKK, 3-0

 

 

BJJ: BJJ Summer Fight 2016 -turnaus 16.7.2016, Hanko

Nuoret (14-15 vuotiaat) -58kg välierä

Anton Poropudas, Järvenpään Kehäkarhut (JäKK) VS Henry Suntio, Pankration Gym Hamina, 4-2

Nuoret (14-15 vuotiaat) -58kg loppuottelu

Anton Poropudas, JäKK vs Benjamin Murto, Helsingin ju-jutsu klubi, kuristus

Nuoret (14-15 vuotiaat) -64kg 1. kierros

Joni Vesa, Hangon Hyrskyt vs Aku–Pekka Saurama, JäKK, kuristus

Nuoret (14—15 vuotiaat) -64kg pronssiottelu

Salla Simola, Hangon Hyrskyt vs Aku-Pekka Saurama, JäKK, 9-0

-58kg 1. kierros valkovöiset

Miika Hakalehto, MMA Kotka vs Julius Pelkonen, JäKK, kuristus

-58kg valkovöiset pronssiottelu

Tero Juntunen, Gentai Lahti vs Julius Pelkonen, JäKK, keskeytys

-76kg 1. kierros ylemmät vyöt

Simo Aho, JäKK vs Petri Moilanen, Lohjan kamppailukeskus, 2-0

-76kg 2. kierros

Mikko Aho, Espoon Takado vs Simo Aho JäKK, 5-0

-82,3kg 1. kierros ylemmät vyöt

Aaro Lempinen, Vallilan Ryske vs Samuli Lappeteläinen, JäKK, 14-0

+94,3kg valkovöiset välierä

Petri Surakka, JäKK vs Olli Korhonen, WFC Warriors Tampere, 8-0

+94,3kg valkovöiset loppuottelu

Petri Surakka, JäKK vs Heikki Hesso, Ahjo Training Center, 4-0

+94,3kg ylemmätvyöt

Jani Hurme, Hilti Raasepori vs Juha Timberg, JäKK, käsilukko

 

 

Potkunyrkkeily: Maailman Cup 3.-5.6.2016, Rimini Italia

-52kg FC välierä

Hanne Lauslehto Jäkk vs Monica Markowska GBG, 3-0

-52kg FC loppuottelu

Hanne Lauslehto Jäkk vs Kristian Vollstad NOR, 3-0

-65kg FC 1.kierros

Jenna Puurunen Jäkk vs Agata Piethowicz POL, 3-0

-65kg FC 2. kierros

Jenna Puurunen Jäkk vs Ksena Mirohnichenko RUS, 3-0

-65kg FC välierä

Jenna Puurunen Jäkk vs Elisabeth Rebnort NOR, 3-0

-65kg FC loppuottelu

Jenna Puurunen Jäkk vs Nicole Trimmer AUT, 2-1

-71kg JFC 1. kierros

Akseli Saurama Jäkk vs Egor Murzin RUS, 2-1

-71kg JFC välierä

Akseli Saurama Jäkk vs Raboslav Kostov BUL, 1-0

-71kg JFC loppuottelu

Akseli Saurama Jäkk vs Anton Nagornyi RUS, 2-1

-70kg KL 1.kierros

Joni Yläoutinen Jäkk vs Misha Konkel POL, 3-0

-70kg KL 2.kierros

Mlyftar Plaka ITA vs Joni Yläoutinen Jäkk, 2-1

 

 

Nyrkkeily: Ruskiksen skabat 24.4.2016, Helsinki

D42kg

Liikola Aku JäKK- Karismo Kaius YTK, 3-0

-75kg

Niittymäki Jon JäKK – Johan-Erik Kallio PaPo, 3-0

 

 

Potkunyrkkeily: Austria World Cup 15.-17.4.2016, Innstbruk

-52kg FC 1. kierros

Hanne Lauslehto JäKK vs Verana Hofmann Sveitsi, 3-0

-52kg FC välierä

Hanne Lauslehto JäKK vs Steffi Grob GER, kesk. 1.erä

-52kg FC loppuottelu

Hanne Lauslehto JäKK vs Kristian Vollstad NOR, 3-0

-60kg FC välierä

Jenna Puurunen JäKK vs Renata Rakoczi HUN, 3-0

-60kg FC loppuottelu

Jenna Puurunen JäKK vs Paulina Jarzmik Lihteistain, 3-0

-71kg JFC

Akseli Saurama JäKK oli sarjansa ainoa osanottaja

 

 

BJJ: Junnu Cup, Nuorten ja Senioreiden SM-kilpailut 20.3.2016, Turku

Junnut (10-11v) +45kg valkovöiset, 1. kierros

Michal Wrobel, Turun Ju-jutsuseura vs. Kalle Wellström, JäKK, 10 – 6

Junnut (10-11v) +45kg valkovöiset, välierä

Sofia Langinen, Orions Belt vs. Kalle Wellström, JäKK, 12 – 4

Nuoret (16-17v) +76kg, välierä

Eetu Simola JäKK vs. Atte Laitinen, Proeliator Jiu-Jitsu, käsilukko 29:ssä sekunnissa!

Nuoret (16-17v) +76kg, loppuottelu

Topi Mäntyniemi, Tampereen Jujutsukoulu vs. Eetu Simola, JäKK, Triangeli ajassa 3:13.

Eetu Simola hopeaa!

Seniorien (+35v) -100.5kg valkovöiset, välierä

Juha Timberg JäKK vs. Sami Kuusela, Brazilian Jiu-jitsu Academy, WO

Seniorien (+35v) -100.5kg valkovöiset, loppuottelu

Juha Timberg JäKK vs. Antero Hänninen, Porin Kamppailu-urheilukeskus, 4-0

Valkovöisten seniorimiesten avoin sarja, 1. kierros

Juha Timberg, Järvenpään Kehäkarhut vs. Juha Kudjoi, Heracles, käsilukko 48:ssa sekunnissa!

Valkovöisten seniorimiesten avoin sarja, välierä

Juha Timberg, Järvenpään Kehäkarhut vs. Kalle Metso, Polar Jiu Jitsu Team, kuristus 48:ssa sekunnissa!

Valkovöisten seniorimiesten avoin sarja, loppuottelu

Juha Timberg, Järvenpään Kehäkarhut vs. Hannes Heinonen, Finnfighters Gym, Triangeli ajassa 1:27

Juha Timberg tupla kultaa!

Seniorien (+35v) -94.3kg värivöiset, puolivälierä

Heikki Katajamäki, Tampereen Jujutsukoulu vs. Matti Wellström, Järvenpään Kehäkarhut, 8 – 0

 

 

Potkunyrkkeily: Irish World Cup 3.-6.3.2016, Dublin Irlanti

-60kg FC 1. kierros

Jenna Puurunen JäKK vs. Jaide Gibbons IRL, WO

-60kg FC välierä

Jenna Puurunen JäKK vs. Paulina Jarzmik Lichestain, 3-0

-60kg FC loppuottelu

Thea There Naess NOR vs. Jenna Puurunen JäKK, 3-0

-71kg JFC välierä

Simeon Ross NOR vs. Akseli Saurama JäKK, 2-1

-79kg LC 1. kierros

Antti Rintanen JäKK vs. Giulio Florucci ITA, 3-0

-79kg LC 2. kierros

Kenny Brendan IRL vs. Antti Rintanen JäKK, 3-0

-79kg PF 1. kierros

Darell Merryweather GBR vs Antti Rintanen JäKK, 12-4

 

 

Nyrkkeily: Topi Rytkösen muistokilpailut 5.3.2016, Mikkeli

+91kg

Samuli Kärkkäinen JäKK vs. Antti Virtanen, BCK, 3-0

 

 

Potkunyrkkeily: European Cup Karlovac Open 2019 10.-12.2.2016, Karlovac Kroatia

-54kg JFC loppuottelu

Anton Poropudas JäKK/Finn vs. Andrina Gaspar CRO, 3-0

-71kg JFC loppuottelu

Akseli Saurama JäKK/Finn vs. Mislau Kristic CRO, WO

-75kg JFC välierä

Ahte Bulog CRO vs. Akseli Saurama JäKK, 3-0

 

 

Nyrkkeily: TUL –turnaus 22.–24.1.2016, Tampere

-91kg loppuottelu

Samuli Kärkkäinen JäKK vs. Egzon Ajvasi TuBB, TKO. 2. erä

 

 

Brazilian Jiu-jitsu: EM-kilpailut 20.–24.1.2016, Lissabon Portugali

Sinivöiset nuoret -84,3kg

Gabriel Thomaz Fagundes, Barbosa JJ (Brasilia) vs. Eetu Simola JäKK, pistevoitto 8-2

Purppuravöiset miehet -76kg

Washington Barbosa De Lana, Ribeiro Jiu-Jitsu (Brasilia) vs. Hannu Häyrinen JäKK, kuristus ajassa 5:46

Sinivöiset miehet +50v -88,3kg

Yves Roger Willy Maire, Icon Jiu-Jitsu Team (Sveitsi) vs. Matti Wellström JäKK, pistevoitto 5-0

Tulokset vuodelta 2014

BJJ: SM kisat 15.–16.11.2014, Turku

Valkovöiset naiset -58.5kg

Neea Paulasaari, Tampereen Jujutsukoulu vs. Saidi Backman, Järvenpään Kehäkarhut, Tappio pisteillä, 2 0 1 vs. 0 -3 0

Valkovöiset miehet +100.5kg

Juha Timberg, Järvenpään Kehäkarhut vs. Antti Schwartz, GB Gym Helsinki, Walkover – vastustaja ei saapunut otteluun

Valkovöiset miehet +100.5kg semifinaali

Antti Perenius, Tampereen Jujutsukoulu vs. Juha Timberg, Järvenpään Kehäkarhut, Tuomaripäätös, 0 0 0 vs. 0 0 0

Purppuravöiset miehet -76kg

Teemu Laitinen, Mikkelin Full Contact vs. Hannu Häyrinen, Järvenpään Kehäkarhut, Pistetappio, 2 -1 0 vs. 0 0 0

 

 

Nyrkkeily: Nuorten (A- ja B) Suomen mestaruus kilpailut 31.10 – 2.11.2014, Oulu

B-66 kg välierä

Robert Berg JäKK vs Topias Vaittinen PoNMKY, 2-1

B-66kg loppuottelu

Robert Berg JäKK vs Santeri Laine KKU, 3-0

 

 

Potkunyrkkeily: Euroopan mestaruus kilpailut 21.–25.10.2014, Bilbao Espanja

-52kg FC 1. kierros

Hanne Lauslehto JäKK vs Liewroux Marinen FRA, 3-0

-52kg FC välierä

Hanne Lauslehto JäKK vs Zuzana Gabova SVK, 3-0

-52kg FC loppuottelu

Hanne Lauslehto JäKK vs Irina Parakhina RUS, 3-0

Hanne Lauslehto voitti Euroopan mestaruuden! Lisäksi Hanne Lauslehto valittiin kilpailuiden parhaaksi naisottelijaksi.

-60kg FC 1. kierros

Jenna Puurunen JäKK vs Sumeyye Barbados TUR, 3-0

-60kg FC välierä

Jenna Puurunen JäKK vs Lilia Sharapova RUS, 3-0

-60kg FC loppuottelu

Thea Therese Naess NOR vs Jenna Puurunen JäKK, 3-0

Jenna Puurunen Euroopan mestaruus hopeaa! Jenna hävisi loppuottelun vain kahdella osumapisteellä.

 

 

Nyrkkeily: Tammer–turnaus 16.–19.10.2014, Tampere

-81kg 1. kierros

Jake Ball ENG vs Kim Hirvonen JäKK, 3-0

-91kg 1. kierros

Joshue Temple USA vs Samuli Kärkkäinen JäKK, kesk. 3. erä

Valmentaja Petri Nevala

 

 

Potkunyrkkeily: Scandinavian Open 19.–21.9.2014, Oslo Norja

JLC-49kg

Anton Poropudas JäKK vs Hakon Johansen NOR, ratkaisematon

JLC -84kg loppuottelu

Akseli Saurama JäKK vs Jonas Johannnessen NOR, 2-1

-52kg FC loppuottelu

Hanne Lauslehto JäKK vs Kristin Vollstad NOR, 3-0

-60kg FC loppuottelu

Jenna Puurunen JäKK vs Andrea Siegersvold NOR, 2-1

 

 

Nyrkkeily: Ruska-turnaus 13.–14.9.2014, Rovaniemi

-81kg välierä

Kim Hirvonen JäKK vs Lauri Korhonen TUUL, 3-0

-81kg loppuottelu

Kim Hirvonen JäKK vs Jere Jokinen HUS, luov.

-91kg loppuottelu

Tomi Honka VN vs Samuli Kärkkäinen JäKK, 3-0

 

 

Nyrkkeily: Ruskiksen skabat 7.9.2014, Helsinki

D-39kg

Teemu Tuupanen JäKK vs Voitto Parviainen HSC, ratkaisematon

C-48kg

Emmi Tuupanen JäKK vs Essi Haaranen NoBC, 3-0

B-66kg

Robert Berg JäKK vs Veikko Heikkinen KoVe, 3-0

N-60kg

Aino Juvonen TVS vs Johanna Pulkkinen JäKK, 3-0

 

 

BJJ: Summer Fight 12.7.2014, Hanko

-63kg valkovöiset 1. kierros

Sara-Sofia Suovesi Lohjan kamppailukeskus vs Saidi Backman JäKK, 4-0

-70kg valkovöiset 1. kierros

Simo Aho JäKK vs Tero Ahola HipKo, kesk. voitto

-70kg valkovöiset 2. kierros

Arvi Luotonen Lohjan kamppailukeskus vs Simo Aho JäKK, 4-3

+94,3kg valkovöiset 1. kierros

Sam Backlund MMA Vantaa vs Juha Timberg JäKK, ankle lock 3,51

-82,3kg sinivöiset ja ylemmät 1. kierros

Riku Merisalo Barreto Jiu-Jitsu Lahti vs Hannu Häyrinen JäKK, 3-1

 

Potkunyrkkeily: Italian World Cup 6.-8.6.2014

Lignano Sabbiadoro

-52kg FC välierä

Hanne Lauslehto Järvenpään Kehäkarhut JäKK vs Stepania Span ITA, 3-0

-52kg FC loppuottelu

Hanne Lauslehto JäKK vs Clarissa Odd ITA, 3-0

-56kg FC

Valentina Nikitenko RUS vs Jonna Huusko JäKK, luov. 1.erä (Huuskon polvi vääntyi pois paikaltaan)

-60kg FC 1. kierros

Jenna Puurunen JäKK vs Irina Mazepa RUS, 3-0

-60kg FC välierä

Jenna Puurunen JäKK vs Thea Therese Naess NOR, 2-1

-60kg FC loppuottelu

Jenna Puurunen JäKK vs Lilja Sharapova RUS, 3-0

-47kg kadetit (15 vuotiaat) LC 1. kierros

Bence Debre HUN vs Urho Jolma JäKK, 3-0

+69kg kadetit (15 vuotiaat) LC 1. kierros

Akseli Saurama JäKK vs Tamas Baros HUN, 3-0

+69kg kadetit (15 vuotiaat) LC välierä

Glacomo Gresta ITA vs Akseli Saurama JäKK, 2-1

Hanne Mäkinen ja Jenna Puurunen kultaa! Akseli Saurama pronssia!

 

Nyrkkeily: Kansainvälinen Pirkka turnaus 10.-11.5.2014, Tampere

B-52kg välierä

Anastasiia Markova RUS vs Emmi Tuupanen JäKK 2 – 1

 

 

BJJ: Finnish Open 10.-11.5.2014, Vantaa

Naiset Valkovyöt -58.5kg

Henna Launistola Savate Club Helsinki vs Saidi Backman Järvenpään Kehäkarhut, 7 – 2

Naiset Sinivyöt -58.5kg

Angela Sterpu Art of Roll vs Niina Aaltonen Järvenpään Kehäkarhut, Walkover

 

 

Nyrkkeily: Ruskiksen skabat 23.3.2014, Helsinki

A-69kg

Riku Rajalin EKH vs Jon Niittymäki JäKK, 3-0

B-66kg

Robert Berg JäKK vs Kasper Salojärvi KyNy, kesk. 2.erä

-60kg

Erika Tarvainen RiKK vs Johanna Pulkkinen JäKK, 3-0

 

 

BJJ: No-Gi Suomen mestaruus kilpailut 16.3.2014, Hämeenlinna

+66.5kg sinivöiset naiset, välierä

Niina Aaltonen JÄKK vs Maaria Haltsonen MMA Imatra, Tuomaripäätös

+66.5kg sinivöiset naiset, loppuottelu

Niina Aaltonen JÄKK vs Saija Tarvainen Takado, 2-0

 

 

Nyrkkeily: Miesten Suomen mestaruus kilpailut 14.-16.3.2014, Turku

+91kg 1. Kierros

Ville Kotiranta JTN vs Markku Simonen JäKK, 3-0

+91kg 1. kierros

Jukka Saarinen JäKK vs Topi Heinonen PuBox, 3-0

+91 kg välierä

Jukka Saarinen JäKK vs Pirkka Suksi WBC, 3-0

+91 kg loppuottelu

Jukka Saarinen JäKK vs Gennadi Mentsikäinen EKU, 3-0

-81 kg 1. kierros

Kim Hirvonen JäKK vs Teemu Halminen VN, 2-1

-81kg 2. kierros

Kim Hirvonen JäKK vs Jarkko Ojapalo LaKa, TKO-I 3.r

-81 kg välierä

Kim Hirvonen JäKK vs Joni Polishuk MiNy, 2-1

-81 kg loppuottelu

Safeen Akreyi LaKa vs Kim Hirvonen JäKK, 3-0

-91 kg 1. kierros

Teppo Laine LaKa vs Samuli Kärkkäinen JäKK, 3-0

 

 

Potkunyrkkeily: Irlannin Maailman Cup 27.2-2.3.2014, Dublin Irlanti

-52kg välierä

Hanne Lauslehto Jäkk vs Kasharna Williams GBR, 3-0

-52kg loppuottelu

Hanne Lauslehto Jäkk vs Gabtiella Labbee USA, 3-0

-56kg 1. Kierros

Jonna Huusko Jäkk vs Csilla Magyeri HUN, 3-0

-56kg välierä

Jonna Huusko Jäkk vs Charlotte Anderssen NOR, 2-1

-56kg välierä

Jonna Huusko Jäkk vs Charlotte Anderssen NOR, 2-1

-56kg loppuottelu

Marielle Kongsvold NOR vs Jonna Huusko Jäkk, 3-0

Juniorit -74kg LC

Akseli Saurama JäKK sarjan ainoa osanottaja

 

 

Nyrkkeily: Kansalliset kilpailut 22.2.2014, Tampere

D-36kg

Teemu Tuupanen JäKK vs Kitt Wall AFT, ratkaisematon

+91kg

Antero Nousiainen TVS vs Markku Simonen JäKK, 3-0

 

 

Nyrkkeily: nuorten TUL-turnaus 8.-9.2.2014, Lahti

D-39kg

Viljami Niemelä TVS vs Teemu Tuupanen JäKK, 3-0

B-66kg

Nico Aaltonen TuJy vs Bobert Berg JäKK, 2-1

 

 

Nyrkkeily: Ruskiksen skabat 16.2.2014, Helsinki

-60kg

Johanna Pulkkinen JäKK vs Noora Heiskari JoBC, 2-1

A-81kg

Tuukka Repo JäKK vs Deniz Biliai HTN, 3-0

-81kg

Kim Hirvonen JäKK vs Lauri Korhonen TuuL, K-O 3. erä

 

 

Nyrkkeily: Kansalliset kilpailut 18.1.2014, Tampere

D-39kg

Teemu Tuupanen JäKK vs Kitt Wall AFC, 3-0

 

 

Nyrkkeily: Miesten TUL-turnaus 25.–26.1.2014, Helsinki

-91kg välierä

Ainar Karlsson EST vs Samuli Kärkkäinen JäKK, 3-0

+91kg 1. kierros

Ville Kotiranta JTN vs Markku Simonen JäKK, 3-0

Tulokset vuodelta 2017

Potkunyrkkeily: Kansainvälinen turnaus ja Venäjän mestaruus kilpailuiden karsinta -turnaus 7.-9.12.2017, Pietari Venäjä

-60kg FC (15-16 V.) 1. kierros

Anton Poropudas, Järvenpään Kehäkarhut, vs. Mihail Zirjanov, RUS, 3-0

-60kg FC (15-16 V.) 2. kierros

Vitali Aleksandrova, RUS, vs. Anton Poropudas, Järvenpään Kehäkarhut, 2-1

-67kg FC (15-16 v.) 1. kierros

Pert Grigolov, RUS, vs. Aku-Pekka Saurama, Järvenpään Kehäkarhut, 2-1

-71kg FC 1. kierros

Juri Gretsev, RUS, vs. Akseli Saurama, Järvenpään Kehäkarhut, 2-1

-60kg FC (15-16 v.) 1. kierros

Daria Sistkova, RUS, vs. Heta Vieltojärvi, Järvenpään Kehäkarhut, 3-0

BJJ: Eden Open 2.12.2017, Nokia

-76 kg miehet valkovöiset 1. kierros

Julius Pelkonen, Järvenpään Kehäkarhut vs. Kasper Portin, GB Gym, Armbar 3:23 jäljellä

-76 kg miehet valkovöiset 2. kierros

Julius Pelkonen, Järvenpään Kehäkarhut vs. Mikko Kumpulainen, Barreto Helsinki, 9-0

-76 kg miehet valkovöiset välierä

Julius Pelkonen, Järvenpään Kehäkarhut vs. Henri Kruus, Nokian Kamppailu-Urheilijat, Collar Choke 2:10 jäljellä

-76 kg miehet valkovöiset loppuottelu

Julius Pelkonen, Järvenpään Kehäkarhut vs. Tuomas Lappalainen, NHB Iisalmi, 4-2

Julius Pelkonen kultaa!

 

 

BJJ: SM-kilpailut 18.-19.11.2017, Helsinki

-76 kg miehet valkovöiset 1. kierros

Julius Pelkonen, Järvenpään Kehäkarhut vs. Valtteri Eskola, Polar Jiu Jitsu Team, Americana 0:39 jäljellä

-76 kg miehet valkovöiset 2. kierros

Niko Lampen, Sisu Gym vs. Julius Pelkonen, Järvenpään Kehäkarhut, 12-0

-82,3 kg miehet valkovöiset

Babak Hamshar, Combat Society vs. Juha Lindvall, Järvenpään Kehäkarhut, Triangle 1:21 jäljellä

-94,3 kg miehet valkovöiset

Lauri Voog, Polar Jiu Jitsu Team vs. Jori Immonen, Järvenpään Kehäkarhut, 10-1

 

 

Potkunyrkkeily: Maailman mestaruus kilpailut 4.-12.11.2017, Budabest – Unkari

-52 kg FC 1. kierros

Hanne Lauslehto FIN (JÄKK) vs. Irina Parakhina RUS, 3-0

-52 kg FC välierä

Hanne Lauslehto FIN (JÄKK) vs. Tatjana Obermeier GER, 3-0

-52 kg FC loppuottelu

Hanne Lauslehto FIN (JÄKK) vs. Tereza Netusilova CZE, 3-0

-56 kg FC 1. kierros

Jenna Puurunen FIN (JÄKK) vs. Paulina Saczuk POL, 3-0

-56 kg FC välierä

Annamaria Bordas HUN vs. Jenna Puurunen FIN (JÄKK), 3-0

-60 kg FC 1. kierros

Erika Rinne FIN (JÄKK) vs. Renata Rakoczi HUN, 3-0

-60 kg FC 2. kierros

Erika Rinne FIN (JÄKK) vs. Natalia Pankova RUS, 3-0

-60kg FC välierä

Erika Rinne vs Tennese Randall GBR, 3-0

-60 kg loppuottelu

Erika Rinne FIN (JÄKK) vs. Thea Therese Naess NOR, 3-0

-79 kg LC 1. kierros

Simone Barbiere ITA vs. Antti Rintanen FIN (JÄKK), 3-0

Hanne Lauslehto kultaa!

Erika Rinne kultaa!

Jenna Puurunen sijat 5 – 8

 

 

BJJ: Junnu Cup/ Juvenile and Senior Finnish Open 4.11.2017, Riihimäki

2005-2004 synt. -41 kg

Elias Koskinen, Porin Kamppailu-urheilukeskus vs. Eetu Hopponen, Järvenpään Kehäkarhut, 7-0

Toni Kudjoi, Heracles vs. Eetu Hopponen, Järvenpään Kehäkarhut, 17-0

2001-2000 synt. -76 kg

Aapo Kainulainen, Barreto Helsinki vs. Julius Pelkonen, Järvenpään Kehäkarhut, Nilkkalukko 3:07 jäljellä

Miehet Senior Blue/ Purple/ Brown/ Black +100,5 kg

Jani Hurme, Hilti Raasepori vs. Jarkko Rivinoja, Järvenpään Kehäkarhut, 4-2

Jarkko Rivinoja, Järvenpään Kehäkarhut vs. Tero Mäkelä, MMA Seinäjoki, Walkover

Jani Hurme, Hilti Raasepori vs. Jarkko Rivinoja, Järvenpään Kehäkarhut, Kimura 3:54 jäljellä

Pronssia – Eetu Hopponen

Pronssia – Julius Pelkonen

Hopeaa – Jarkko Rivinoja

 

 

Potkunyrkkeily: Avoimet PM-kisat 14.-15.10.2017, Oslo – Norja

-60kg LC nuoret (13-15 vuotiaat) 1 kierros

Heta Vieltojärvi JäKK vs Hana Ljoki NOR, 3-0

-60kg LC välierä (13-15 vuotiaat)

Jemina Parkkonen JäKK vs Sofia Nilsen NOR, 3-0

-60kg LC nuoret (13-15 vuotiaat) välierä

Heta Vieltojärvi JäKK vs Margrethe Edvardsen NOR, 3-0

-60kg LC nuoret (13-15 vuotiaat) loppuottelu

Heta Vieltojärvi JäKK vs Jemina Parkkonen JäKK, luov.

-60kg FC loppuottelu

Erika Rinne JäKK vs Thea There Naess NOR, 2-1

-60kg FC loppuottelu

Anton Poropudas JäKK vs Bashkim Veili NOR, 3-0

-69kg KL loppuottelu

Aku-Pekka Saurama JäKK vs Dren Shala NOR, kesk. 1. erä

-71kg FC välierä

Akseli Saurama JäKK vs Ervins Malahovskis LAT, 3-0

-71kg FC loppuottelu

Akseli Saurama JäKK vs Patrick Gaassand NOR, 3-0

 

 

Potkunyrkkeily: World Cup Diamond 20.-24.9.2017, Anapa – Venäjä

-52kg FC välierä

Hanne Lauslehto JäKK vs Valentina Filatova RUS, 2-1

-52kg FC loppuottelu

Hanne Lauslehto JäKK vs Irina Parakhina RUS, 3-0

-56kg FC välierä

Jenna Puurunen JäKK vs Dzuletta Sushinskaya UKR, luov.

-56kg FC loppuottelu

Jenna Puurunen JäKK vs Alena Basmakova RUS, 2-1

-60kg loppuottelu

Thea Therese Naess NOR vs Erika Rinne JäKK, 3-0

-71kg FC välierä

Turgai Mahmedov RUS vs Akseli Saurama JäKK, 3-0

 

 

BJJ: BJJ Summer Fight 15.07.2017, Hanko

Valkovöiset miehet -70kg

Paiwand Zahid, Hilti Raasepori vs. Arttu Rekola, Järvenpään Kehäkarhut, kauluskuristus ajassa 2:38

Anton Ukkola, Oulun Kamppailuklubi vs. Julius Pelkonen, Järvenpään Kehäkarhut, triangelikuristus ajassa 3:42

Valkovöiset miehet -82.3kg

Harri Eho, Järvenpään Kehäkarhut vs. Jarmo Hirvonen, Crest – Professional Fighting Center, pistevoitto 2-0

Miika Laitinen, Polar Jiu Jitsu Team vs. Harri Eho, Järvenpään Kehäkarhut, pistevoitto 14-0

Erik Lagerroos, Hilti Raasepori vs. Juha Lindvall, Järvenpään Kehäkarhut, triangeli ajassa 1:52

Valkovöiset miehet -94.3kg

Jorge Paredes, Turun Ju-jutsuseura vs. Vili Lehtinen, Järvenpään Kehäkarhut, pistevoitto 13-0

 

 

Potkunyrkkeily: Italy World Cup Best Fighters Rimini 15.-18.6.2017

-56kg FC 1. Kierros

Erika Rinne, Järvenpään Kehäkarhut vs. Kristin Vollstad, NOR, 3-0

-56kg FC välierä

Erika Rinne, Järvenpään Kehäkarhut vs. Amena Basmakova, RUS, 2-1

-56kg FC loppuottelu

Liza Adorni, ITA vs. Erika Rinne, Järvenpään Kehäkarhut, 2-1

-60kg FC 1. Kierros

Jenna Puurunen, Järvenpään Kehäkarhut vs. Veronica Magnione, ITA, 3-0

-60kg FC välierä

Jenna Puurunen, Järvenpään Kehäkarhut vs. Camilla Strom, NOR, 3-0

-60kg FC loppuottelu

Jenna Puurunen, Järvenpään Kehäkarhut vs. Thea Therese Naess, NOR, 2-1

 

 

BJJ: Lahti BJJ Open 20.05.2017, Lahti

-64kg valkovöiset miehet, semifinaali

Arttu Rekola, Järvenpään Kehäkarhut vs. Kaarle Salmela, Ahjo Training Center, kuristus ajassa 2:29

-64kg valkovöiset miehet, finaali

Esa Vähäjylkkä, Polar Jiu Jitsu Team vs. Arttu Rekola, Järvenpään Kehäkarhut, kuristus ajassa 1:04

-88.3kg valkovöiset miehet, neljännesfinaali

Topias Akkanen, Gracie Barra Kouvola vs. Harri Eho, Järvenpään Kehäkarhut, käsilukko ajassa 1:10

 

 

Nyrkkeily: 20.5.2017, Porvoo

B60kg

Anton Poropudas, Järvenpään Kehäkarhut vs. Mergim Kryezieu, YTK, 3-0

-69kg

Jenna Puurunen, Järvenpään Kehäkarhut vs. Nina Kaukoranta, RSG, 3-0

 

 

Nyrkkeily: Pirkka – turnaus 6.-7.5.2017, Tampere

B60kg loppuottelu

Anton Poropudas, Järvenpään Kehäkarhut vs. Lewis Nagle, ENG, 3-2

 

 

BJJ: Finnish Open 22.-23.4.2017, Vantaa

Valkovöiset miehet -70kg

Julius Pelkonen, Järvenpään Kehäkarhut vs. Pauli Mäki-Luoma, Nokian Kamppailu-Urheilijat, Käsilukko

Julius Pelkonen, Järvenpään Kehäkarhut vs. Vitaly Anagorsky, Fight Fabrika, Walkover

Aapo Hakala, Barreto Helsinki vs. Julius Pelkonen, Järvenpään Kehäkarhut, Triangeli

Sinivöiset miehet -88,3kg

Eetu Simola, Järvenpään Kehäkarhut vs. Toni Lähteenmäki, CFO Grappling Team, Käsilukko

Mikko Eerola, Tampereen Jujutsukoulu vs. Eetu Simola, Järvenpään Kehäkarhut, 2-0

Sinivöiset miehet -100,3kg

Artturi Aalto, Barreto Helsinki – Juha Timberg, Järvenpään Kehäkarhut, 11-3

Anssi Lehtonen, Tampereen Jujutsukoulu – Matti Wellström, Järvenpään Kehäkarhut, Kimura

 

 

Potkunyrkkeily: Austria World Cup 20.-23.4.2017

-56kg FC 1. kierros

Erika Rinne JäKK vs Csilla Megyeri HUN, 3-0

-56kg FC välierä

Lisa Adormi ITA vs Erika Rinne JäKK, 3-0

Erika Rinne pronssia

-60kg FC välierä

Renata Rakoczi HUN vs Jenna Puurunen JäKK, 2-1

Jenna Puurunen pronssia.

 

 

Nyrkkeily: Ruskiksen skabat 2.4.2017, Helsinki

-57kg

Erika Rinne, JäKK vs. Tiia Nyholm, Ring Side Gym, 3-0

-64kg

Jenna Puurunen, JäKK vs. Nina Kaukoranta, Ring Side Gym, 3-0

 

 

Nyrkkeily: Nuorten turnaus 25.-26.3.2017, Tallinna Viro

-57kg välierä

Anton Poropudas, JäKK/FIN vs. Alex Batajev, EST, kesk. 2. erä

-57kg loppuottelu

Serhat Ozan, TVS/FIN, vs. Anton Poropudas, JäKK/FIN, 2-1

Anton Poropudas hopeaa!

 

 

BJJ: Nuorten ja Senioreiden SM-kilpailut 18.3.2017, Turku

16-17 vuotiaat nuoret

Kalle Jääskeläinen, Polar Jiu Jitsu Team vs. Julius Pelkonen, Järvenpään Kehäkarhut, Nilkkalukko

Värivöiset seniorit -100,5 kg

Petri Hietalahti, Helsingin Itsepuolustuskoulu vs. Matti Wellström, Järvenpään Kehäkarhut, Kuristus

Mikko Karvonen, Finnfighters Gym vs. Juha Timberg, Järvenpään Kehäkarhut, 2-0

Värivöiset seniorit avoin sarja

Juha Piirainen, Sisu Gym vs. Juha Timberg, Järvenpään Kehäkarhut, 4-2

 

 

Potkunyrkkeily: Irlannin Maailman Cup 3.-5.3.2017, Dublin

-79kg LC 1. kierros

Antti Rintanen JäKK vs Patrik Precher LIE, 3-0

-79kg LC 2. kierros

Antti Rintanen JäKK vs Marein Ony IRL, 3-0

-79kg LC 3. kierros

Antti Rintanen JäKK vs Emanuel Di Fonza ITA, 2-1

-79kg LC välierä

Antti Rintanen JäKK vs Mick Gipsemaus BEL, 2-1

-79kg LC loppuottelu

Antti Rintanen JäKK vs Kenny Brennan IRL, 3-0

Antti Rintanen Kultaa!

-60kg FC 1. kierros

Jenna Puurunen JäKK vs Sandra Binz AUT, 3-0

-6Okg FC 2. kierros

Jenna Puurunen JäKK vs Hnnah Schniederger GER, 3-0

-60kg FC välierä

Laetitia Madjene FRA vs Jenna Puurunen JäKK, 2-1

Jenna Puurunen pronssia

 

 

Nyrkkeily: Ruskiksen skabat 5.3.2017, Helsinki

B57kg

Anton Poropudas, JäKK vs. Kristian Asula, RSG, 5-0

C57kg

Lia Pukkila, VN vss Heta Vieltojärvi, JäKK, 3-0

 

 

Nyrkkeily: junioreiden TUL-turnaus 4.-5.2.2017, Tikkurila

BT54 kg 1. kierros

Noora Korko, TuUL vs. Sandra-Mai, JäKK, 5-0

BT57kg 1. kierros

Ida Holopainen, YTK vs. Heta Vietojärvi, JäKK, 5-0

BP57kg välierä

Anton Poropudas, JäKK vs. Serhat Ovanin, TVS, 3-2

BP57kg loppuottelu

Anton Poropudas, JäKK vs. Alex Batajev, EST, 5-0

 

 

Nyrkkeily: TUL-turnaus 20.-22.1.2017, Turku

-64kg välierä

Anni Viantie, RoRe vs. Jenna Puurunen, JäKK, 3-2

-69kg 1. kierros

Akseli Saurama JäKK VS Sami Kaarlejärvi SoVo, WO

-69kg välierä

Muhammad Abdilrasoon TVS VS Akseli Saurama JäKK, 5-0

Jenna Puurunen ja Akseli Saurama pronssia

Tulokset vuodelta 2015

Potkunyrkkeily: Salikilpailut 12.12.2015, Järvenpää

-54kg JFC

Anton Poropudas JäKK /FIN vs. Richards Duculisin LAT, 3-0

-71kg JFC

Akseli Saurama JäKK/FIN vs. Ervins Malahovskis LAT, 3-0

-56kg FC

Jonna Huusko JäKK/FIN vs.Aira Paunina LAT, 3-0

-67kg NV K-1

Jiri Kähkönen PKUK vs. Joni Ylä-Outinen JäKK, 2-1

-60kg JLC

Veikka Launonen JäKK vs. Aku-Pekka Saurama JäKK, 2-1

+70kg NV FC

Hanna Saarinen HJJK vs. Tiia Lahti JäKK, 3-0

-75kg FC

Mikko Koivu-Jolma JäKK vs. Akseli Hakala Kushin-kan Hämeenlinna, 2-1

Nyrkkeily: Someron Voima 5.12.2015

-91kg

Safeen Akrey LaKa vs. Samuli Kärkkäinen JäKK, 2-1

Valmentajat: Petri Nevala ja Pekka Kärkkäinen

Brazilian Jiu-jitsu: SM-kilpailut 28.-29.11.2015, Vantaa

Purppuravöiset miehet -76kg: 1. ottelu

Hannu Häyrinen JäKK vs. Eetu Wallius Tampereen Jujutsukoulu, kuristus ajassa 4:49

Purppuravöiset miehet -76kg 2. ottelu

Hannu Häyrinen JäKK vs. Teemu Laitinen Mikkelin Full Contact, kuristus ajassa 2:20

Purppuravöiset miehet -76kg Semifinaali

Aleksi Lohi Oulun Kamppailukeskus vs. Hannu Häyrinen JäKK, pistevoitto 4-0

Hannu Häyrinen voitti SM-pronssia!

Sinivöiset miehet -82.3kg

Tuomas Hänninen Jyväskylän Fight Club vs. Eetu Simola JäKK, pistevoitto 5-0

Valkovöiset miehet -76kg 1.ottelu

Samuli Lappeteläinen JäKK vs. Manu Hirvonen Sisu Gym, pistevoitto 2-0

Valkovöiset miehet -76kg 2.ottelu

The Tran Polar Jiu Jitsu Team vs. Samuli Lappeteläinen JäKK, voitto yhdellä edulla (pisteet 2-2, edut 1-0)

Valkovöiset miehet -76kg 1.ottelu

Leevi Saranpää GB Gym vs. Mikko Laitinen JäKK, pistevoitto 2-0

Valkovöiset miehet -82,3kg 1.ottelu

Pekka Kernen JäKK vs. Samu Sihvonen BJJ Center, pistevoitto 6-2

Valkovöiset miehet 82,3kg 2.ottelu

Pekka Kernen JäKK vs. Lari Seppälä Fight for Fun, vastustaja poissa

Valkovöiset miehet 82,3kg 3.ottelu

Niki Kahila Gracie Barra Kuusankoski vs. Pekka Kernen JäKK, pistevoitto 4-0

Valkovöiset miehet 88,3kg 1.ottelu

Mika Liuska Polar Jiu Jitsu Team vs. Arto Haverinen JäKK, pistevoitto 5-2

Potkunyrkkeily: MM-kilpailut 24.-28.11.2015, Dublin Irlanti

-52kg FC 1.kierros

Hanne Lausehto Jäkk/FIN vs Zuhro Kholova TJK, 3-0

-52kg FC neljännesvälierä

Hanne Lauslehto Jäkk/FIN vs Irina Parakhina RUS, 3-0

-52kg FC välierä

Hanne Lauslehto Jäkk/FIN vs Funda Aikayis TUR, 3-0

-52kg FC loppuottelu

Hanne Lauslehto Jäkk/FIN vs Kristian Vollstad NOR, 3-0

-60kg FC 1.kierros

Jenna Puurunen Jäkk/FIN vs Talachanu Yamben INT, 3-0

-60kg FC neljännesvälierä

Jenna Puurunen Jäkk/FIN vs Lisa Adorni ITA, 3-0

-60kg FC välierä

Thea Therese Naess NOR vs Jenna Puurunen Jäkk/FIN, 2-1

Hanne Lauslehto voitti kultaa ja Jenna Puurunen pronssia!

Nyrkkeily: Ruskiksen skabat 15.11.2015

-91kg 1. kierros

Samuli Kärkkäinen JäKK vs. Juri Mishin EST, disq 2. erä

Brazilian Jiu-jitsu: Nuorten ja Senioreiden Finnish Open 17.-18.10.2015

-100.5kg (+35 vuotiaat)

Juha Timberg JäKK voitti kultaa ainoana osallistujana

Avoin painosarja (+35 vuotiaat) puolivälierä

Juha Timberg JäKK vs. Miska Salonen Polar Jiu-Jitsu, kuristus ajssa 02:10

Avoin painosarja (+35 vuotiaat) välierä

Juha Timberg JäKK vs. Jani Pajula Takado, käsilukko ajassa 04:12

Avoin painosarja (+35 vuotiaat) loppuottelu

Mika Petra Polar Jiu-Jitsu vs. Juha Timberg JäKK, käsilukko ajassa 03:50

Potkunyrkkeily: Pohjoismaiden mestaruuskilpailut 2.-3-10.2015, Oslo Norja

-52kg LC välierä

Anton Poropudas JÄKK vs. Andreass Petterssen NOR, 3-0

-52kg loppuottelu

Anton Poropudas JÄKK vs. Noach Karlsson NOR, 3-0

-60kg FC välierä

Jenna Puurunen JÄKK vs. Emilia Czerwinska Pol, 3-0

-60kg FC loppuottelu

Jenna Puurunen JÄKK vs. Thea Therese Naess NOR, 2-1

-71kg FC nuoret loppuottelu

Akseli Saurama JÄKK vs. Simen Ross NOR, 3-0

Kaikki neljä ottelijaa voittivat Pohjoismaiden mestaruuden!

Potkunyrkkeily: Eight Star Tournament 1.-2.5.2015, Oslo Norja

-52kg FC välierä

Hanne Lauslehto JäKk vs. Clarissa Oddi ITA, 3-0

-52kg loppuottelu

Kristian Vollstad NOR vs. Hanne Lauslehto JäKK, luovutus

-60kg FC välierä

Jenna Puurunen JäKK vs. Jade Gibbons ITA, 3-0

-60kg FC loppuottelu

Thea Therese Naess NOR vs. Jenna Puurunen JäKK, 2-1

Hanne Lauslehto sairastui ennen loppuottelua ja luovutti finaalin

Potkunyrkkeily: World Cup 24.-26.4.2015, Innsbruck Itävalta

-52kg FC 1. Kierros

Hanne Lauslehto JäKK vs. Patrizia Pulling AUT, 3-0

-52kg FC välierä

Hanna Lauslehto JäKK vs. Martina Loi ITA, 3-0

-52kg loppuottelu

Hanne Lauslehto JäKK vs. Doris Köhler AUT, 3-0

-60kg FC välierä

Jenna Puurunen JäKK vs. Paulie Jarzmil LIETENSTAIN, 3-0

-60kg FC loppuottelu

Jenna Puurunen JäKK vs. Lisa Adorni ITA, 3-0

Nuoret -84kg välierä

Akseli Saurama JäKK vs. Martin Viktorin TSE, 3-0

Juniorit -47kg 1. Kierros

Anton Poropudas JäKK vs. Luca Perchini ITA

Brazilian Jiu-jitsu: Finnish Open 18.-19.4.2015, Espoo

Valkovöiset miehet -82.3kg: 1. kierros

Samuli Lappeteläinen JäKK vs. Vesa Rockas Sisu Gym, 6,0,0 – 0,0,0

Valkovöiset miehet -82.3kg: 2. kierros

Jonne Kauristo Gracie Barra Lappeenranta vs. Samuli Lappeteläinen JäKK, Lopetus(Triangeli)

Valkovöiset naiset -58.5kg: 1. kierros

Saidi Backman JäKK vs. Krista Heikell Helsingin Itsepuolustuskoulu, Hylkäys

Valkovöiset naiset -58.5kg: 2. kierros

Saidi Backman JäKK vs. Ida-Maria Sirén Tampereen Jujutsukoulu, 2,0,0 – 0,0,0

Valkovöiset naiset -58.5kg: Välierä

Saidi Backman JäKK vs Henna Huopainen Kuopion Gladiator Factory, Lopetus(Giljotiini)

Valkovöiset naiset -58.5kg: Loppuottelu

Saidi Backman JäKK vs. Nelli Suominen, Turun Ju-jutsuseura, 2,0,2 – 2,0,1

Purppuravöiset miehet -76kg: 1. kierros

Matias Timonen Lohjan Kamppailukeskus vs. Hannu Häyrinen JäKK, Lopetus(Triangeli)

Saidi Backman voitti Finnish Open kultaa!

Potkunyrkkeily: Irish World Cup 6.-8.3.2015, Dublin Ireland

-52kg FC (FC=full contact) välierä

Hanne Lauslehto JäKK vs Nora Dyekiss UNK, 3-0

-52kg FC loppuottelu

Hanne Lauslehto JäKK vs Kristian Vollstad NOR, 3-0

-60kg FC välierä

Jenna Puurunen JäKK vs Emilia Czewinska POL, 3-0

-60kg FC loppuottelu

Jenna Puurunen JäKK vs Lisa Adorni ITA, 3-0

BJJ: No-Gi SM-kilpailut 28.2.2015, Helsinki

Valkovöiset miehet -73,5kg 1. kierros

Simo Aho JäKK vs Nils Nyqvist FFG Turku, kuristus 3.17

-73,5kg 2. kierros

Simo Aho JäKK vs Akram Farah Hipko Helsinki, 2-0

-73,5kg välierä

Simo Aho JäKK vs Riku Perätalo WFC Nokia, 8-0

-73,5kg loppuottelu

Simo Aho JäKK vs Valtteri Sippola MMA Rovaniemi, kesk. 4.43

Nyrkkeily: Miesten ja naisten Suomen mestaruus kilpailut 20.–23.2.2015, Helsinki

-81kg 1. kierros

Kim Hirvonen JäKK vs Lauri Korhonen TUUL, 3-0

-81kg välierä

Ville Hukkanen LaKa vs Kim Hirvonen JäKK, 3-0

-91kg välierä

Janne Ojapalo LaKa vs Samuli Kärkkäinen JäKK, 3-0

Nyrkkeily: Ruskiksen skabat 15.2.2015, Helsinki

-64kg

Jani Suikkari, JäKK vs Einar Jermaks, STB 3-0

Nyrkkeily: Somero 7.2.2015

B-70 kg

Aleksi Virtanen LaKa – Robert Berg JäKK 3–0

Tulokset vuodelta 2013

Potkunyrkkeily: MM-kilpailut 3.-7.12.2013, Antalyana Turkki

+91kg 1. kierros FC

Jukka Saarinen JäKK vs Johan Westervelt AUS, 2-1

+91kg 2. kierros FC

Ivan Tkatshenko UKR vs Jukka Saarinen JäKK, 2-1

Jukka Saarinen sijoittui sijoille 5.-8.

 

 

Nyrkkeily: Suomi-Ruotsi maaottelu 7.12.2013, Somero

-91kg

Samuli Kärkkäinen JäKK vs Marcus Alberts SWE, 2-1

 

 

Nyrkkeily: Naisten ja tyttöjen TUL–turnaus 16.-17.11.2013, Järvenpää

B-48kg loppuottelu

Emmi Tuupanen JäKK vs Jasmiina Tuomilaakso KANY, 2-1

-64kg 1. kierros

Annukka Volotinen HSK vs Johanna Pulkkinen JäKK, 3-0

-57kg loppuottelu

Jenna Puurunen JäKK vs Aino Juhonen TVS, 3-0

 

 

Potkunyrkkeily: Norway Cup 16.-17.11.2013, Oslo

-52kg FC loppuottelu

Hanne Mäkinen JäKK vs Ina Marie Valmenstadröd NOR, 3-0

-56kg

Charlotte Berg Anderssen NOR vs Jonna Huusko JäKK, 2-1

 

 

Nyrkkeily: Ruskis 10.11.2013, Helsinki

D-36kg

Lauri Myllyperkiö LaKa vs Teemu Tuupanen JäKK, 3-0

+91kg

Markku Simonen JäKKvs Tuomas Lehtola KyNy, TKO

+91kg

Markku Simonen JäKK vs Petri Hakala PaPo, 3-0

 

 

Nyrkkeily: Peran kisat 26.10.2013, Forssa

D-36kg

Valeri Isakov LaKa vs Teemu Tuupanen JäKK, 3-0

-57kg

Jenna Puurunen JäKK vs Raija Ally HäKi, 3-0

-91kg

Samuli Kärkkäinen JäKK vs Mathias Eklund WBC, 3-0

+91kg

Juha Jaakso WBC vs Markku Simonen JäKK, 3-0

 

 

Potkunyrkkeily: Scandinavian Open (PM kisat) 11. – 13.10.2013, Oslo Norja

Juniorit (13-15 v.) 69kg alapotkut loppuottelu

Akseli Saurama JäKK vs Joakim Ellingsen NOR, 3-0

Juniorit (13-15 v.) 69kg yläpotkut loppuottelu

Akseli Saurama JäKK vs Bergin Akin NOR, 3-0

-52kg FC välieräottelu

Hanne Mäkinen JäKK vs Falvia Gasperini ITA, 3-0

-52kg FC loppuottelu

Marielle Hansen NOR vs Hanne Mäkinen JäKK, 2-1

-56kg FC välieräottelu

Jonna Huusko JäKK vs Charlotte Andersen NOR, 3-0

-56kg FC loppuottelu

Jonna Huusko JäKK vs Camilla Jörnheim SWE, kesk. 3. erä

Akseli Saurama ja Jonna Huusko iskivät PM kultaa!

 

 

Nyrkkeily: Eteläisen ja itäisen alueen avoimet mestaruus kilpailut 12.10.2013, Espoo

D-36kg

Teemu Tuupanen JäKK vs Kitt Wall AFC, 3-0

C-45kg

Samu Mäkinen EKU vs Urho Jolma JäKK, 2-1

-57kg

Jenna Puurunen JäKK vs Karoliina Åberg EKU, 3-0

-69kg

Anu Lammi TuuSN vs Ella Nevala JäKK, 2-1

-91kg

Samuli Kärkkäinen JäKK vs Rasmus Mediberg EKU, 3-0

 

 

Nyrkkeily: Sotilasurheiluliiton mestaruuskilpailut 9.-11.10.2013, Helsinki

-69kg

Jani Suikkari JäKK/HämVU vs Tero Lehtinen SäKVU, 3-0

 

 

Nyrkkeily: Ruskis 6.10.2013, Helsinki

D-36kg

Kitt Wall AFC vs Teemu Tuupanen JäKK, 3-0

 

 

Nyrkkeily: Kultahansikas -turnaus 28.-29.9.2013, Turku

C-48kg loppuottelu

Emmi Tuupanen JäKK vs Ronja Nyman MiNy, 3-0

D-39kg loppuottelu

Valeri Isakov LaKa vs Teemu Tuupanen JäKK, 3-0

 

 

Nyrkkeily: Ruskiksen skabat 14.9.2013, Helsinki

A-69kg

Anne Viantie KoNy vs Ella Nevala JäKK, 2-1

-91kg

Samuli Kärkkäinen JäKK vs Mikko Tirronen KO-Club, 2-1

 

 

Potkunyrkkeily: World Cup 17.-19.5.2013, Szeged Unkari

+91kg KB välierä

Mikhail Shvovoev RUS vs Jukka Saarinen JäKK / FIN, 3-0

 

 

Nyrkkeily: Nuorisonyrkkeilypäivät / poikien D- ja C- nuoret sekä tytöt D-, C-, B- ja A- nuorten SM kilpailut 20.- 21.4.2013, Porvoo

D-36kg

Valery Isakov LaKa vs Teemu Tuupanen JäKK, 3-0

A-48kg

Johanna Tuomela NoBC vs Tiina Tuupanen JäKK , 3-0

Ella Nevala (A-69kg) sekä Emmi Tuupanen (C-48kg) voittivat SM kultaa sarjansa ainoina nyrkkeilijöinä

 

 

Nyrkkeily: kansainvälinen Gee-Bee -turnaus 12.-14.4.2013, Helsinki

-54kg välierä

Kristy Harris AUS vs Jenna Puurunen JäKK/FIN, 14-12

-75kg 1. kierros

Glodi Eneste NOR vs Kim Hirvonen JäKK/FINN, 14-12

 

 

Nyrkkeily: 6.4.2013, Salo

-81kg

Kim Hirvonen JäKK vs Mikko Tirronen k.o Club Lappeenranta, 2-1

 

 

Nyrkkeily: Pohjoismaiden mestaruus kilpailut 23.-24.3.2013, Tanska

-54kg välierä

Juliana Söderström SWE vs Jenna Puurunen JäKK/FIN, 15-18

 

 

Nyrkkeily: Ruskis 17.3.2013, Helsinki

C-45kg

Emmi Tuupanen JäKK vs Ronja Nyman MiNy, kesk. 2. erä

 

 

Nyrkkeily: naisten Suomen mestaruus kilpailut 9. – 10.3.2013, Rovaniemi

-51kg 1. kierros

Satu Lehtonen AKI vs Jonna Huusko JäKK, 15-15 (43-43, tuomariäänin 4-1)

-51kg 1. kierros

Oona Yrtti JäKK vs Aino Perttula RoRe, kesk. 3. erä

-51kg välierä

Salla-Maari Hannonen KajKu vs Oona Yrtti JäKK, kesk. 1. erä

-54kg 1. kierros

Jenna Puurunen JäKK vs Mira Hietala Lappi Boxing, 23-2

-54kg välierä

Jenna Puurunen JäKK vs Marjut Lausti TTN, 17-13

-54kg loppuottelu

Jenna Puurunen JäKK vs Julia Ussik HeTa, 15-14

 

 

Nyrkkeily: 02.03.2013, Tampere

D33kg

Pyry Koivula TTN vs Teemu Tuupanen JäKK 3-0

TC42kg

Emmi Tuupanen JäKK vs Linda Liponen JFPB 3-0

TB52kg

Doris Marins WBC vs Tiina Tuupanen JäKK 3-0

C39kg

Maxim Protsenko KaNy vs Urho Jolma JäKK 2-1

B60kg

Jani Kallio JäKK vs Kamal Najad TuTe 3-0

-64kg

Samuli Hietala JyNy VS Jani Suikkari JäKK 3-0

 

 

Nyrkkeily: miesten SM-kilpailut 23.-25.2.2013, Helsinki

-75kg 1. kierros

Kim Hirvonen JäKK vs Amirkhan Patiev TVS, 18-7

-75kg välierä

Kim Hirvonen JäKK vs Seppo Riekki ONS, 26-21

-75kg loppuottelu

Henri Kekäläinen KEI vs Kim Hirvonen JäKK, kesk. 3. erä

-91kg välierä

Toni Tissari MiNy vs Samuli Kärkkäinen JäKK, 20-12

 

 

Nyrkkeily: Ruskiksen skabat 17.2.2013, Helsinki

-48kg

Oona Yrtti JäKK vs Jonna Setälä TVS, 3-0

-48kg

Oona Yrtti JäKK vs Katja Saarikoski VN, 3-0

-65kg

Julia Ussik HeTa vs Jonna Huusko JäKK, 3-0

D-33kg

Leevi Tuomela KaSi vs Teemu Tuupanen JäKK, 3-0

 

 

Nyrkkeily: 2.1.2013, Tampere

-48kg

Oona Yrtti JäKK vs Jonna Setälä TVS, 3-0

 

 

Nyrkkeily: TUL – turnaus 26.-27.1.2013, Lahti

-81kg 1. kierros

Kim Hirvonen JäKK vs Antti Juuti LaKa, 14 – 6

-81kg välierä

Henri Kekäläinen KEI vs Kim Hirvonen JäKK, 17 – 15

 

 

Nyrkkeily: kansainväliset ottelut 25.-27.1.2013, Oslo Norja

-54kg

Jenna Puurunen JäKK vs Camilla Johansen NOR, 17 – 15

-54kg

Jenna Puurunen JäKK vs Line Svedesin DAN, 16 – 9

-54kg

Marielle Hansen NOR vs Jenna Puurunen JäKK, 17 – 4

 

 

Nyrkkeily: salikilpailut 12.1.2013, nääshalli Tampere

91-kg

Miika Kinnunen JyNy – Samuli Kärkkäinen JäKK 3 – 0

 

 

[/et_pb_column]